Nenechte si ujít

prehlidkamalychzpevaku_A3

Novinky

Výstava fotografií v Matongu

Při své návštěvě nemiňte školičku v africké vesnici Matongo – probíhá v ní nová výstava fotografií!

Číst dál...

Zvídavá kamera

Zoo Jihlava a její poslání

Jedním z důležitých úkolů lidstva je zachování genofondu rostlin a živočichů. Bez moderních zoologických a botanických zahrad by to nebylo možné. Zoologické zahrady plní i mnoho dalších důležitých úkolů. Cílem je radost z kontaktu se zvířaty, úcta k přírodě, porozumění životu zvířat a pochopení opodstatnění jejich existence.

 

pecet-hlavni

Zoo Jihlava rozdělená do pěti kontinentů se nachází v malebném údolí řeky Jihlávky, v bezprostřední blízkosti centra města (asi 10 minut pěší chůze). Všech pět kontinentů můžete navštívit během jediného dne.
K vidění je zde téměř 200 druhů exotických zvířat, včetně řady druhů v přírodě ohrožených vyhubením, umístěných v zajímavých expozicích - africká vesnice Matongo, asijský parčík Hokkaido, jihoamerická Hacienda Escondido, pavilon šelem, Australská farma či Africká savana a mnohé další...
Nabízíme kromě vzdělávání (PodpoVRCH) i odpočinek a relaxaci - občerstvení na několika místech areálu, obchod se suvenýry, dětský koutek i kontaktní zoo. Pro návštěvníky chystáme, v průběhu roku, mnoho zajímavých akcí.

Jihlavská nej:
Ti malí: nejmenší poddruh tygra - tygr sumaterský, nejmenší medvěd - medvěd malajský, nejmenší vydra - vydra malá, nejmenší primát - maki trpasličí
Ti velcí: největší vačnatec - klokan rudý, největší hlodavec - kapybara, největší papoušek - ara hyacintový, nejvyšší suchozemský savec - žirafa síťovaná a Rothschildova.
Naleznete u nás jednu z největších kolekcí drápkatých opic v republice. A také se můžeme pyšnit jedinečnými odchovy řady druhů kočkovitých šelem či např. velemyší obláčkových.